Авторски права mk-in.de
Vaccination little girl.

Германија парично ќе ги казнува родителите на невакцинираните деца

  Германскиот министер за здравство Јенс Шпан предлага закон со кој родителите на невакцинираните деца ќе бидат казнувани со до…
rekordbeschaeftigung-in-deutschland-zum-vierten-mal-in-folge-stieg-das-arbeitsvolumen-an

ЕКСКЛУЗИВНО! Како до доселување и работа во Германија

  Владата на Ангела Меркел го претстави долго очекуваниот предлог-закон за имиграција во Бундестагот – и ожнеа многу критики од…

© 2011-2019 mk-in.de. Сите права се задржани