Авторски права mk-in.de
mk-in.de

Инструментите едноставно престанаа да работат: Исповед на жената која го отвори Исусовото почивалиште

Кога го отворив гробот на Исус Христос, инструментите прекинаа да работата, изјавила во интервјуто за Дневник, Антониија Марополо, хемиски инженер…
mk-in.de

Македонскиот графит на Берлинскиот ѕид, пред да го срушат

Твитер профилот „MacedonianHistory“ објави фотографија на која се гледа графит на македонски јазик со пораката „Дани, те сакам“ на Берлински…
mk-in.de

Ова предупредување ќе ве подзамисли доколку сте решени да работите во Германија

Работодавците во Германија редовно ги „искористуваат“ странците – ги плаќаат помалку, ги вработуваат без договор за работа и ги присилуваат…

© 2011-2019 mk-in.de. Сите права се задржани