Авторски права mk-in.de

zoll

Македонци притворени во Минхен

Минатиот вторник, германската полиција уапсила 14 работници на градилиште на Леонродплац во Минхен. Обвинети се дека во Германија престојувале и…
_82779633_461160555

Стотици килограми хероин по грешка пристигна во маркетите АЛДИ

Рекордна количина од неколку стотици килограми кокаин е пронајдена во пакети со банани во супермаркети од синџирот „Алди“ во Росток,…
ap_252711bd2bbb439d9b11466555b355b5-21-620x370

Протести во Германија против скапите кирии

Повеќе десетина илјади луѓе протестираа во саботата во Берлин и други германски градови поради зголемувањето на кириите. Протест поради се…
Festnahmen bei Polizeieinsatz in Hamburg

Германија е една од најбезбедните земји во светот

Криминалистичката статистика за лани покажува опаѓање на бројот на извршени кривични дела во Германија. Министерот за внатрешни работи Хорст Зехофер…
der-euro

Германија размислува за минимална пензија од 900 евра

Во владејачката демохристијанско-социјалдемократска коалиција на канцеларката Ангела Меркел овие денови се дискутира за воведување минимална пензија од 900 евра. –…
6fdb4ffc63f225e6b4b0e9c7721464b6

Германија мора да „увезува“ по 260 илјади работници годишно

На Германија до 2060 година ќе ѝ требаат најмалку по 260 илјади нови работници-мигранти годишно за да ги задоволи своите…
700979-300018-000

Најдобриот град за живеење во Европа

Копенхаген е прогласен за најдобриот град за живеење за Европејците, покажува најново истражување. Градовите во Скандинавија, Холандија и во Швајцарија…
44117995_303

Германија го ограничи собирањето податоци на Фејсбук

Фејсбук во иднина ќе се соочи со ограничувања во однос на собирањето податоци од други мрежи кои ги поседува како…
7701C3FA-7EB1-4FB9-95B5-49466016CD51

Мигрант повторно ги шокираше Германците: Во живо го пренесувал убиството на својата ќерка!

Малото девојче молело за својот живот во видео повикот до нејзината мајка пред нејзиниот татко да ја задави. 7-годишно девојче…
mk-in.de

Како нашите ја користат Германија

Наш сограѓанин кој живее и работи во Германија своето необично искуство од Заводот за вработување во Минхен го сподели на…

© 2011-2019 Mk-in.de. Сите права се задржани