Авторски права mk-in.de
mk-in.de

Не е се во парите – може заработувам повеќе од доволно, но плачам за дома – искуство на скопјанка од работа во Дубаи

Според неофицијалните податоци од агенциите за посредување при вработување околу 7.000 Македонци живеат и работат во Емиратите, а само 5.000…
мк-ин

Отидовме млади, сега се враќаме стари – Чичко Душко поминал 35 години во Германија

Чичко Душко денеска е пензионер. Кога имал околу 30 години ја напуштил родната земја и со штотуку венчаната сопруга заминале…
mk-in.de

Германија ќе воведува верски данок за муслиманските верници

Политичарите на владејачката демохристијанска-социјалдемократска коалиција се заложија за воведување верски данок во Германија и за муслиманските верници. Со тоа ќе…
mk-in.de

Македонија во топ дестинации за посета во 2019 година на „НЕШЕНЕЛ ЏИОГРАФИК“ (ФОТО)

„Нешенел Џиографик“ ја смести Maкедонија во топ дестинации за посета во 2019 година – Еве што издвоија за нашата земја…
mk-in.de

Жена го запалила сопругот откако ја силувал нивната ќерка (7)!

Натануша Хедман го запалила својот сопруг откако го видела каки ја силува нивната седум годишна ќерка. Според извештајот на полицијата,…
dedo_mraz

Во Америка човек уапсен поради Дедо Мраз

Не верува секој во Дедо Мраз. Но, дали тоа значи дека треба да одиш во затвор? Како и да е,…
mk-in.de

Како една училишна престрелка ја промени Германија !

На 26 април 2002 година, 19-годишник со пиштол влегол во средно училиште во градот Ерфурт во источна Германија и убил…
452D4049-362C-4605-A4C3-6C8453FFD9F3

Модерно ропство

Service aut nascuntur, aut fiunt – велеле старите Римјани. Робовите или се раѓаат или се создаваат. Мислите дека ропството е…

© 2011-2019 mk-in.de. Сите права се задржани