Авторски права mk-in.de

adolf-hitler-im-april-1945-brachte-sich-der-deutsche-diktator-um-

Страшна исповед

25-годишната Надија Мурад, овогодинешната добитничка на Нобелова награда за мир, за “Guardian” напишала колумна со наслов “Бев сексуална робинка на…
4302F42F-3A46-4BC2-8A6A-6D2D2C6B8D81

Доколку избие Трета светска војна, бегајте таму

Поминаа 73 години од последната светска војна која однесе неколку десетици милиони жртви и го фрли светот на колена. Политичките…
adolf-hitler-im-april-1945-brachte-sich-der-deutsche-diktator-um-

10 факти за Адолф Хитлер, кои сигурно ќе ве изненадат

Адолф Хитлер е личност за која уште многу ќе се дискутира во историјата, за неговите ставови, идеологија, сфаќања на животот.…
mk-in.de

Македонката која заработува по 100 милиони долари годишно

Салатите освен што се здрави и вкусни за јадење носат и добра заработувачка. Сузан Ницовски која потекнува од Македонија, решила…
mk-in.de

Инструментите едноставно престанаа да работат: Исповед на жената која го отвори Исусовото почивалиште

Кога го отворив гробот на Исус Христос, инструментите прекинаа да работата, изјавила во интервјуто за Дневник, Антониија Марополо, хемиски инженер…
mk-in.de

Македонскиот графит на Берлинскиот ѕид, пред да го срушат

Твитер профилот „MacedonianHistory“ објави фотографија на која се гледа графит на македонски јазик со пораката „Дани, те сакам“ на Берлински…
mk-in.de

Угледниот светски медиум тврди: Александар Велики бил Македонец, а не Грк

Британскиот весник „Телеграф“ во патувачка репортажа од Македонија се осврнува и на прашањето за Александар Велики, при што авторот Пол…
mk-in.de

Не е се во парите – може заработувам повеќе од доволно, но плачам за дома – искуство на скопјанка од работа во Дубаи

Според неофицијалните податоци од агенциите за посредување при вработување околу 7.000 Македонци живеат и работат во Емиратите, а само 5.000…
мк-ин

Отидовме млади, сега се враќаме стари – Чичко Душко поминал 35 години во Германија

Чичко Душко денеска е пензионер. Кога имал околу 30 години ја напуштил родната земја и со штотуку венчаната сопруга заминале…
mk-in.de

Германија ќе воведува верски данок за муслиманските верници

Политичарите на владејачката демохристијанска-социјалдемократска коалиција се заложија за воведување верски данок во Германија и за муслиманските верници. Со тоа ќе…

© 2011-2019 Mk-in.de. Сите права се задржани