Авторски права mk-in.de
45C9EC7E-CDD9-4187-93F3-490F36634C22

ВНИМАВАЈТЕ: Криминална група користејќи број од мобилен оператор од Австрија, со едно АЛО, ви ги празни сметките

Криминалната група, по која трага Интерпол и Еуропол, користејќи припејд број од мобилен оператор од Австрија со број 00436708012068 (++43…
mk-in.de

По Ирак и Авганистан, за кумановци нова хит-дестинација е Германија, јазикот се учи масовно

Нерешавањето на прашањето за името и бесперспективноста на земјава поради блокадата во интеграциските процеси директно се поврзуваат со нагласеното одење…
mk-in.de

ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ЗЕМААТ ПЛАТА КАКО ЗА СЕДУМ ВО МАКЕДОНИЈА

Просечната бруто-плата во западногерманските провинции изнесува 4.013 евра месечно, а во источниот дел на земјата 3.173 евра. Ако го споредиме…
mk-in.de

ВО ОВАА ЗЕМЈА СЕ ЦЕНИ ВАШИОТ ТРУД, СИРОМАШНИ НЕМА

Швајцарија е земјата на мед и млеко велат многумина. Таму се работи напорно, но и многу се заработува Пари во…
makedonci vo germanija

Нов Скандал: Фолксваген продал илјадници ризични непроверени возила

Дизел скандалот за автомобили на  производителот VW плива во нова афера. На доверливите клиенти ширум светот групата продала илјадници таканаречени…
facebook

Фејсбук и понатаму шпионира – Фашизмот се врати или од секогаш бил присутен?

Застапниците на потрошувачите преземаат дејства против бројни злоупотреби Скандалот над Кембриџ Аналитика и Фејсбук излезе на виделина во почетокот на…
Внимание-Корисници-на-Sparkasse

Внимание!!! – Сите корисници на Sparkasse

Измамниците во моментов се повеќе се фокусираат на штедните клиенти. Со лажни пораки тие се обидуваат да ги извлечат  информациите…
inerview_so_makedonka_koja_raboti_vo_sexshop

Ексклузивно Интервју со македонка која работи во сексшоп

  Прво да те поздравиме сите од порталот mk-in.de чест ни е дека се согласи да одговараш на неколку наши…

© 2011-2019 mk-in.de. Сите права се задржани