Авторски права mk-in.de
17733573_302

ДЕСЕТ НАЈОМИЛЕНИ ДЕСТИНАЦИИ ВО ГЕРМАНИЈА

1.Вундерланд во Хамбург- минијатурен свет Вундерланд во Хамбург е најголема атракција од тој вид во светот. Тоа е вистинско ремек…
44117995_303

Германија го ограничи собирањето податоци на Фејсбук

Фејсбук во иднина ќе се соочи со ограничувања во однос на собирањето податоци од други мрежи кои ги поседува како…
Se-izlea-eden-ton-cokolado-na-ulica-03

Во Германија – се излеа еден тон чоколадо на улица

Точно еден тон чоколадо ја поплавило улицата во малото германско гратче Westoennen во западниот дел на Германија, создавајќи го сонот…
mk-in.de

Македонците најмногу се селат во Германија

Последниве неколку години Европската Унија мака мачи со нелегалната миграција. На бродовите со африкански мигранти не им е дозволено да…
electric-car-e1535059874654

До 2022 година на германските патишта ќе има електрични возила

Германија нема да успее да ја оствари зацртаната цел од еден милион електрични возила на патиштата до 2020 година, туку…
download

Германија ќе стави крај на високите цени за изнајмување станови

Германската влада усвои акциски план со кој сака на граѓаните да им овозможи полесен пристап до становите со умерена кирија,…
20180925-germanija-gi-pretstavi-prvite-vozovi-na-vodorod-vo-svetot-1

Германија ги претстави првите возови на водород

Водородните горивни ќелии се позелен начин за напојување на возилата. Но, тие исто така беа и премногу скапи. Сега тоа…
kupovina-830x0

Ист производ со различен квалитет: цени во Германија и во Македонија

Не е никаква новост дека производите што ги продаваат познатите светски марки во Централна и Источна Европа се со понизок…

© 2011-2019 mk-in.de. Сите права се задржани