Авторски права mk-in.de

Беџови на животната средина за патување во Париз и Гренобл
Ако сакате да посетите со автомобил град во Франција, мора да бидете внимателни: По Париз и Grenoble и 23 други француски градови ќе се воведе еколошки зони во наредните години. А соодветните вињети се од 1 април 2017 година за странски регистрирани возила, соодветно  вињети се достапен во март 2017 година, објави АКЕ. Казната за возење без беџ на животната средина се казнува со 68 евра (по автомобил).

Сподели:

Коментирај преку Facebook

Листа на чекање за термин - Германска амабасада
Germany Lotto 6aus49 - 13 Jul 2019
Europe EuroJackpot Jackpot - 13 Sep 2019
(ВИДЕО) Германската полиција запре македонски автобус, погледнете што пронајдоа
Потребни документи за виза за приклучување на сeмејство кон Македонски државјанин
Камионски картел е тужен пред германски суд
Најубавата полицајка во Германија добила „ултиматум“ од шефовите: „Избери дали ќе бидеш модел или по...
Внимание ! Нова измама со телефонски повици
По Ирак и Авганистан, за кумановци нова хит-дестинација е Германија, јазикот се учи масовно
Лекар од Македонија: Заминувам за Германија за плата што овде можам само да ја сонувам
КАКО ГЕРМАНИЈА СТАНА ТОЛКУ БОГАТА ЗЕМЈА
Работи кои мора да ги направите веднаш по доаѓањето во Германија
Продажбата на билетите на Rammstein ја распадна онлајн страницата на Eventim
Germany Lotto 6aus49 - 06 Nov 2019
ФАКТИ ШТО НЕ ПРАВАТ ГОРДИ МАКЕДОНЦИ

© 2011-2019 mk-in.de. Сите права се задржани