Авторски права mk-in.de

Натануша Хедман го запалила својот сопруг откако го видела каки ја силува нивната седум годишна ќерка.

Според извештајот на полицијата, Винсент Филипс (52), бил полиен со бензин додека спиел. Успеал да побегне од куќата и така запален тргнал во правец на локалната продавница да побара помош. 

Муштериите во продавницата со неверување и во шок го гледале како гори. Сопственикот повикал пожарна и брза помош и бил веднаш префрлен во најблиската болница. 

На безбедносните камери од локалната бензиска пумпа можи да се види дека Госпоѓа Хедман, видливо вознемирена, купила бензин само неколку часа пред инцидентот. Хедман е уапсена и признала дека таа го запалила откако го видела како ја силува нивната ќерка.

Мажот е хоспитализиран и се наоѓа на интензивна нега поради тешките изгореници. Цело време е под полициски надзор и штом биди отпуштен од болница веднаш ќе оди во притвор со обвинение за педофилија. Докторите од клиниката изјавиле дека е среќен што е жив.

Исто и ние во редакцијата на мк-ин.де се радуваме што е жив и што ќе можи да си ја одлежи казната во затвор бидејќи знаеме како се однесуваат останатите затвореници спрема педофилите.

Но се прашуваме, колку има вакви скриени педофили !? Нажалост, нив неможи да им се помогни, бидејќи немаат таканаречен „неуроблокатор“ кој ќе го спречи неговиот нагон кон деца.

Сподели:

Коментирај преку Facebook

© 2011-2019 mk-in.de. Сите права се задржани