Авторски права mk-in.de

Овие слики предизвикаа изненадување: Откако натпреварот помеѓу Германија и Холандија заврши  судијата почна да плачи на теренот, холандскиот шеф за одбрана го прегрна судијата. Сега причината стана позната.

 

Трагичната приказна се случи за време на натпреварот помеѓу Лигата на шампионите помеѓу Германија и Холандија (2: 2). Според информациите од германската новинска агенција и весникот “Билд”, романскиот судија Овидиу Хатеган слушнал за смртта на неговата мајка за време на полувремето.

 

Хатеган продолжи да ја води играта до крајот  и покрај лошите вести. Романската асоцијација ја потврди смртта на мајката, но не се осврна на приватноста на судијата. Германската фудбалска асоцијација му помогна на 38-годишниот по натпреварот за побрзо патување до дома.

 

 

Сликата на судијата како плачи предизвикаа зачуденост по натпреварот. Холандскиот дефанзивец Виргил ван Дијк го прегрна Хатитан и го утеши. Тој имаше солзи во очите и го оправда ова со смртта на неговата мајка, изјави холандскиот медиум Ван ван Дијк.

 

 

Сподели:

Коментирај преку Facebook

© 2011-2019 mk-in.de. Сите права се задржани